Sporto svarba psichinei sveikatai

Sporto nauda sveikatai: raktas į ilgesnį gyvenimą

Sveikas gyvenimo būdas yra svarbus tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai palaikyti. CDC duomenimis, nuo 1990-ųjų pradžios suaugusiųjų nutukimo lygis padvigubėjo. Vyriausybė taip pat pranešė, kad amerikiečiai daugiau laiko praleidžia žaisdami nejudančius žaidimus, pavyzdžiui, vaizdo žaidimus, nei iš tikrųjų mankštindamiesi. Neabejotina, kad turime imtis kai kurių pokyčių, jei norime gyventi sveikiau. Ne visi pokyčiai yra lengvi ir ne visi nori užsiimti fizine veikla, tačiau yra idėja, kuri galėtų padėti mums grįžti į vėžes – sportą. Sportas gali padėti išlaikyti fizinę sveikatą ir pagerinti psichinę gerovę. Štai keletas būdų, kaip sportas gali būti naudingas tų, kurie reguliariai sportuoja, sveikatai.

Fizinio aktyvumo nauda

Fizinis aktyvumas turi daug naudos bet kokio amžiaus žmonėms, įskaitant:

– Padidėjęs kaulų tankis

– Sumažėjusi širdies ligų ir insulto rizika

– Skatina sveiką svorį

– Sumažina diabeto, aukšto kraujospūdžio ir kai kurių vėžio rūšių riziką

– Padidina jėgą ir lankstumą

– Gerina nuotaiką ir atmintį

Fizinio aktyvumo nauda

CDC taip pat teigia, kad sportas gali padėti pagerinti savigarbą, discipliną, motyvaciją, pasitikėjimą, socialinį gyvenimą ir psichinę sveikatą. Įgūdžiai, kuriuos išmokote žaisdami tokius žaidimus kaip krepšinis, gali būti perkeliami į kitas jūsų gyvenimo sritis. Sportas taip pat gali suteikti galimybių užmegzti santykius su kitais. Svarbu atsiminti, kad net jei dabar nesportuojate reguliariai, vėliau galbūt norėsite į savo gyvenimą įtraukti daugiau fizinio aktyvumo, kad iš to gautumėte naudos

Sporto svarba psichinei sveikatai

Sportas gali padėti pagerinti jūsų psichinę sveikatą, suteikdamas išeitį nuo streso. Nesvarbu, ar sportuojate varžybose, ar tiesiog vykstate į vietinį parką sportuoti su draugais ir šeima, sportas gali suteikti fizinio ir psichinio palengvėjimo. Tyrimai parodė, kad žmonės, kurie užsiima pramogine veikla, pavyzdžiui, sportavo, rečiau sirgo depresija ir nerimu.
Be to, sportuojant varžybomis, tai padeda lavinti gyvenime naudingus įgūdžius. Žaisdami futbolą išmoksite išlaikyti pusiausvyrą ant kojų bėgimo metu – tai svarbus įgūdis kasdieniame gyvenime. (Pagalvokite, kaip dažnai susiduriame su tam tikrais dalykais!) Žaisdami krepšinį padėsite lavinti rankų ir akių koordinaciją ir pagerinti jūsų gebėjimą sutelkti dėmesį – abu įgūdžiai yra vertingi daugelyje karjerų.

Kai kurios sporto naudos sveikatai

Galiausiai, norint išlaikyti sveiką gyvenimo būdą, svarbu dalyvauti struktūriniuose žaidimuose su kitais. Viename tyrime nustatyta, kad žmonėms, kurie reguliariai žaidė komandinį sportą, senstant mažiau pablogėjo pažintinės funkcijos ir emocinė gerovė, nei tie, kurie nedalyvavo komandiniuose žaidimuose.

Kai kurios sporto naudos sveikatai

Sportas gali padėti sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų bei nugaros skausmų riziką. Viename Amerikos sporto medicinos koledžo atliktame tyrime buvo nustatyta, kad žmonės, kurie sportuoja maždaug keturias valandas per savaitę, turi mažesnę mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Taip yra todėl, kad reguliarūs fiziniai pratimai padidina širdies gebėjimą pumpuoti kraują efektyviau ir sumažina kraujospūdžio lygį.

Sportinės treniruotės taip pat gali sumažinti riziką susirgti osteoporoze ir osteoartritu – dviem įprastomis raumenų ir kaulų sistemos ligomis, kurios paveikia senstančius suaugusiuosius. Taip yra dėl padidėjusio kaulų tankio ir stiprumo, taip pat padidėjusios raumenų masės ir mažesnio kūno riebalų kiekio.

Sportas taip pat prisideda prie psichinės sveikatos, o tai ypač svarbu šiuolaikiniame streso kupiname gyvenime. Yra keletas tyrimų, rodančių, kad sportininkai geriau atsigauna po trauminių smegenų sužalojimų nei nesportuojantys, nes sportuodami išmoko susivaldyti, kad išgyventų sunkias situacijas (Monterėjus).

Sporto nauda sveikatai

Išvada

Fizinis aktyvumas turi daug naudos, įskaitant mažesnį 2 tipo diabeto, demencijos ir depresijos skaičių. Tačiau norėdami pasinaudoti šia nauda, ​​turite būti aktyvūs reguliariai. Taigi, jei nesate tikri, kaip pradėti, susiraskite jums patrauklų sportą ir judėkite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

four × 3 =